N Gazete For PC – Free Download For Windows And Mac


Rate this post

er

The N Gazetteer is an online resource for people who want to learn about the different places in the world. It includes information about the geography, history, culture, and economy of each place. The Gazetteer is updated regularly with new information and articles about different places.

This article is all about helping you get to know the N Gazete for PC better and install it on your PC. Here are the technical specifications you want to know about beforehand:

Download & Install N Gazete For PC: Windows 10/8/7

You can download and install the N Gazete for PC using the Nox player android emulator. Here are the steps you need to follow to install it on your computer alongside the step to install the N Gazete.

  • Step 1: You have to download the Nox player emulator on your computer. It will store in the Downloads folder of your PC.
  • Step 2: Double click on the downloaded installer, click Yes, and let the Nox Player be installed on your computer.
  • Step 3: Within NOX Player, you’ll see the Play Store Icon on the top portion of it. Go ahead, click on it, and open up the store.
  • Step 4: If you’re not logged in, make sure you log into your Gmail or Play store account using email and password.
  • Step 5: Search for N Gazete on the search bar that you’ll see in the play store app. This will show you the app.
  • Step 6: Click on the N Gazete and click install to start downloading it on your computer and installing it.
  • Step 7: Wait for a few minutes and NOX player will add a shortcut button to the desktop and the homepage.
  • Step 8: You can double click on the shortcut icon and start using the N Gazete on your computer right away.
N Gazete App Specification
App Name: N Gazete On Your PC
Devoloper Name: CM Bilişim Teknolojileri
Latest Version: 1.2.1
Android Version: 4.4
Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
Package Name: com.cmbilisim.cmnews.ngazete
Download: 2506+
Category: News & Magazines
Updated on: Oct 8, 2021
Get it On:

Download

N Gazete Andorid App Summary

The N Gazete was developed by the popular developer agency named CM Bilişim Teknolojileri. They have the N Gazete in the News & Magazines category of the Google Play Store. You can find the latest version, which is 1.2.1, on Play store now.

As it has a hefty 2506 user base, you can rely on it for the job it does. For the user rating, you’re looking at a 0.0 rating for ease of use and how well it works. With N Gazete latest features, good ratings, and frequent updates, you’ll be happy with it.

Oct 8, 2021 was the last date the N Gazete was updated with new features. If you want to use the N Gazete on your computer, you have to use an emulator like BlueStacks, NOX player, and Memu Emulator.

Using these can be overwhelming. But, no worries, we’ve got your back. We’ll guide you to install the emulator and the N Gazete using the emulator later on.

N Gazete App Overview and Details

BAĞIMSIZ MEDYA: N MEDYA

Son yıllarda en çok tartışılan ve en çok yıpranan alanlardan birisi olan medya, bağımsızlığını kaybedince güvenilirliğini de kaybetmiştir. Medyayı finanse edenler, sadece kendi gelecekleri için bu dördüncü kuvveti kullanınca; medya adeta kendisini finanse eden kişi ve kurumlara hizmet veren piar şirketlerine dönüşmüştür. Bağımsızlığı kalmayan medya, elbette hem gerçek işlevinden uzaklaşmış, hem de güvenilirliği noktasında erozyona uğramıştır.

NMEDYA bir şahıs şirketidir. Arkasında hiçbir kimse yoktur. Medyayı iş olarak görüp, gelir kalemleri olan tiraj ve reklam gelirleriyle ayakta duracaktır. NMEDYA olarak, medya ve yayın dışında işlerimiz ve şirketlerimiz yoktur. Olmayacaktır. İlk yayınımız N Gazete’ye kısa süre içersinde WEB TV ve tematik dergilerimiz, bir gençlik, bir kadın ve sağlık gazeteleri de yayın hayatına yakın zamanda girerek eklenecektir.

NGazete; herkese eşit mesafede, sadece haber ve bilgi veren bir mecradır. Ve onun dışına çıkmayacaktır. Yazar yelpazesinin tüm Türkiye’yi kapsayabilmesi için, her görüşte yazarın bünyede yer aldığı bir gazetedir. Özgür ve bağımsızdır. Özgürlük ve bağımsızlığımızın bittiği yer, ülkemizin üniter yapısının korunması noktasıdır. Bu çerçevede, size her türlü haberi korkmadan ve çekinmeden vermek üzere yola çıktık…

NGazete üzerinde; küçük ilanlarınız,(çilingirden iş arayan ve işçi arayanlara) doğum ve ölüm ilanlarınız, nerede ne yiyebileceğiniz, nerede tatil yapabileceğiniz , hangi etkinliklere gidebileceğinize, hangi alanda hangi yeni buluşlar olduğuna, tıptaki en son buluşlara kadar herşeyi bulmak mümkün.

Tabii spor, magazin, kadın ve çocukları da unutmadık. Ailedeki her bireyin bizi ‘tık’lamak ve okumak için sebebi var.

NGazete ile aynı zamanda WEB’de, Twiter, Facebook ve mobil’deyiz. (cep telefonundayız)
Sizlerle uzun bir yola çıktık. Ve hiç bırakmamaya kararlıyız. Ve bu yolculukta bize eşlik ettiğiniz için çok mutluyuz…

NMEDYA Nuray Başaran Demir

Features of N Gazete for PC

telefonu, tablet bilgisayar ve diğer mobil cihazlar)

-Haberlerden sonra yorum yapan yazarlar ile okurlarının yorumlarını okuyabileceğiniz bir sayfayız
-Tüm yazarların kendi yazdıkları yazılarına kendiniz yorum yapabileceğiniz bir sayfayız
-Sizin için hazırladığımız haberleri, fotoğrafları, videoları ve magazinleri okuyabileceğiniz bir sayfayız
-Birçok konuda yazılar yazan ve yorum yapan yazarımız ile sizin için en iyi yazıları seçebileceğiniz bir sayfayız
-Sizinle aynı düşüncelere sahip olan yazarları ile sizin için en iyi yazıları seçebileceğiniz bir sayfayız
-Birçok konuda video yapan ve yorum yapan yazarımız

Whats New In this N Gazete?

null

Conclusion

N Gazete is an excellent resource for up-to-date news and current events. The app is easy to use and provides a great user experience. I highly recommend N Gazete for anyone who wants to stay informed about the world around them.

Before we complete the guide, do you have more questions regarding the emulator above or the N Gazete of any kind? Don’t feel grounded, just let us know, and we’ll help you resolve it.

Disclaimer

We refer the ownership of This N Gazete to its creator/developer. We don’t own or affiliate for N Gazete and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

Here at neworleansblaze, we also don’t use our own server to download the N Gazete. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the N Gazete.

If you have any query about the app or about neworleansblaze, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0

Recent Posts