Cerebro: Přijímačky a medicína For PC/Computer Windows [10/8/7]


Rate this post

Cerebro is a Czech startup that offers a unique solution for students preparing for college entrance exams and for medical students preparing for their exams. Cerebro’s product is an online learning platform that offers personalized and adaptive learning paths for each student. The platform is based on an artificial intelligence engine that analyzes each student’s strengths and weaknesses and creates a learning plan that is tailored to their needs. Cerebro’s platform has already helped more than 10,000 students prepare for their exams and has become the leading online learning platform in the Czech Republic.

This article is all about helping you get to know the Cerebro: Přijímačky a medicína for PC better and install it on your PC. Here are the technical specifications you want to know about beforehand:

How To Install & Download Cerebro: Přijímačky a medicína For PC Windows 10/8/7

To install the Cerebro: Přijímačky a medicína on your computer, you need to install the NOX payer first. To do that, as well as install the Cerebro: Přijímačky a medicína, follow the easy guide below from start to finish:

  • First, start by downloading the NOX player. It should store in your download folder in your computer.
  • Locate the installer, double click on it, and let it install on your PC. It will take a few minutes to complete the installation.
  • Once installed, you’ll have the option to start the emulator. Go ahead and start the emulator. It will set up the environment for the first time.
  • Now, open the Play store app (It’s on the top header, or you can search for it) and it will ask you to log in. Log into your Google account.
  • Search for the Cerebro: Přijímačky a medicína app on the Play store app and the app will show up in the first position. Click and start installing the app on your computer.

Cerebro: Přijímačky a medicína Andorid App Summary

Under the Education category on Google Play store, Cerebro: Přijímačky a medicína has over 16383 of downloads reflecting the number of users they have. Mercury Synergy s.r.o. has developed the Cerebro: Přijímačky a medicína and has improved a lot to this day with the latest version, 1.1.8.

Until this latest version, Cerebro: Přijímačky a medicína has successfully been able to acquire a good user rating of 0.0. This latest version was last updated on Sep 17, 2021 which you can check in the technical specification section below.

The only bummer here is you can not just download and install it on your computer without using an Android emulator. However, you can definitely install it on your computer by using one of the most popular emulators: NOX player, BlueStacks, or Memu Emulator.

These tools will help you install and use the Cerebro: Přijímačky a medicína on your computer without having to use your Phone. To do so, you need to follow the guides we’re about to discuss in this article.

Cerebro: Přijímačky a medicína App Specification
App Name: Cerebro: Přijímačky a medicína On Your PC
Devoloper Name: Mercury Synergy s.r.o.
Latest Version: 1.1.8
Android Version: 5.0
Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
Package Name: cz.mercuryapp.cerebro
Download: 16383+
Category: Education
Updated on: Sep 17, 2021
Get it On:

Download

Features of Cerebro: Přijímačky a medicína for PC

Každý týden nová otázka a výpočet. Připrav se na přijímačky i maturitu perfektně!

1. Cerebro is a mobile and desktop educational application for deliberate students who are looking for a modern and efficient way of learning.
2. Thanks to the division of overview articles, questions, claims, and calculations into individual chapters of biology, somatology, chemistry, and physics, the application serves as a preparation for entrance examinations for future students of general and dental medicine, as well as other future students of medical, natural science, pharmaceutical, and veterinary faculties.
3. The application is also a helpful tool for high school seniors preparing for graduation exams in the subjects mentioned above.
4. Why use the application Cerebro?
5. With high-quality and neatly organized educational materials, which are set in a unique interactive environment, Cerebro changes the way students prepare for entrance exams and graduation exams in biology, chemistry, and physics.
6. Cerebro is fully compatible! The application can be run on mobile phones, tablets, laptops, and computers.
7. If you want educational materials on biology, somatology, chemistry, and physics at your fingertips, Cerebro is the best choice.
8. Learn basic definitions and more complicated topics through interesting overview articles.

Cerebro: Přijímačky a medicína App Overview and Details

Cerebro je mobilní a desktopová vzdělávací aplikace pro cílevědomé studenty, kteří hledají moderní a efektivní způsob výuky. Díky rozdělení přehledových článků, otázek, tvrzení a výpočtů do jednotlivých kapitol z biologie, somatologie, chemie a fyziky, slouží tato aplikace k přípravě na přijímací zkoušky jak budoucím studentům všeobecného a zubního lékařství, tak budoucím studentům ostatních oborů lékařských, přírodovědných, farmaceutických a veterinárních fakult. Dále je aplikace Cerebro vhodnou pomůckou k maturitní přípravě z výše uvedených předmětů.

Neztrácej čas a energii hledáním kvalitních vzdělávacích materiálů! Cerebro ti poskytne přesně to, co budeš u přijímaček potřebovat. Mimo brilantně zpracovanou učební látku, najdeš v růžové e-learningové platformě Cerebro i cenově výhodné vzdělávací plány pro skupiny dvou až pěti uživatelů.

Proč používat aplikaci Cerebro?

• Díky kvalitně a přehledně zpracovaným edukativním materiálům, které jsou zasazeny do unikátního interaktivního prostředí, mění Cerebro způsob, jakým se studenti připravují na přijímací zkoušky a maturitu z biologie, chemie a fyziky.

• Cerebro je plně kompatibilní! Aplikaci spustíš na mobilním telefonu, tabletu, notebooku i počítači. Desktopovou aplikaci stáhneš bezplatně na www.mercuryapp.cz/cerebro.

• Pokud chceš mít výukové materiály z biologie, somatologie, chemie a fyziky kdykoliv a kdekoliv po ruce, není lepší volba než Cerebro.

• Nauč se základní definice i složitější problematiku prostřednictvím poutavých přehledových článků. Články jsme pro tebe doplnili i zajímavostmi z klinické medicínské praxe a preventivního lékařství.

• Veškeré početní příklady z chemie a fyziky jsou doplněny ukázkovými postupy a vhodnými formami zápisů řešení.

• Stále se zlepšuj! Aplikace vypočítá tvoji procentuální úspěšnost, a tak se snadno můžeš zaměřit na svoje nedostatky v učivu.

• Anonymně srovnávej své výsledky s ostatními uživateli prostřednictvím dosaženého percentilu!

• Kolik času stráví průměrný uživatel v aplikaci? Jaká je tvá průměrná doba na zodpovězení otázky? Tyto, ale i mnohé další hodnoty najdeš v sekci Analýza!

• V aplikaci máš k dispozici přehled 50 otázek, ve kterých ostatní uživatelé nejčastěji chybují. Tento přehled pro tebe neustále aktualizujeme.

• Veškeré své chybně zodpovězené otázky najdeš v části Opravna.

• Namíchej si test dle vlastní libosti! Máš chuť na Rychlovku, nebo Přijímačky? Spusť aplikaci a poznej tyto dvě atraktivní funkce.

• Díky aplikaci Cerebro si již nemusíš všude nosit objemné a těžké učebnice. Nešetříš tím však jen svá záda, ale také přírodu, protože Cerebro nevyžaduje ke své existenci jediný list papíru.

• Zakoupené plány můžeš aktivně využívat na více zařízeních současně.

Autoři:

• Hlavní auto: MUDr. Vojtěch Hrček

• Na tvorbě výukového obsahu se dále podíleli studenti:
– 3. Lékařské fakulty Univerzit Karlovy
– Lékařské fakulty v Hradci Králové Univerzity Karlovy
– Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy

• Aplikaci Cerebro vyvinula a spravuje Mercuryapp.cz

Upozornění:

Zprostředkování (software), soubor a rozdělení výukových materiálů je v aplikaci Cerebro zcela unikátní a nevychází z žádných komerčně dostupných přehledů modelových otázek lékařských fakult, ani z jiných zdrojů. Na celé dílo se vztahuje autorské právo.

Webové stránky a sociální kanály:

www.mercuryapp.cz
www.instagram.com/cerebroapp/
www.facebook.com/mercuryapp.cz

Zákaznická podpora:

[email protected]

2020

Whats New In this Cerebro: Přijímačky a medicína?

Odstranili jsme přihlašování přes Facebook.

Conclusion

Cerebro is an amazing application that helps students prepare for their medical school exams. The questions are based on the latest material covered in classes, and the software is constantly updated to ensure that students are getting the most accurate information. I highly recommend Cerebro for anyone preparing for their medical school exams.

Before we complete the guide, do you have more questions regarding the emulator above or the Cerebro: Přijímačky a medicína of any kind? Don’t feel grounded, just let us know, and we’ll help you resolve it.

Disclaimer

We refer the ownership of This Cerebro: Přijímačky a medicína to its creator/developer. We don’t own or affiliate for Cerebro: Přijímačky a medicína and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

Here at neworleansblaze, we also don’t use our own server to download the Cerebro: Přijímačky a medicína. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the Cerebro: Přijímačky a medicína.

If you have any query about the app or about neworleansblaze, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0

Recent Posts