Alfabet. Literki W i F. For PC/Computer Windows [10/8/7]


Rate this post

Alfabet, literki W i F, to dwie litery, które występują w polskim alfabecie. Mają one swoje odpowiedniki w innych językach, np. w języku angielskim litera W to letter W, natomiast litera F to letter F.

We will help you download the Alfabet. Literki W i F. for PC and install it fast. But you must know the technical specifications of it before that. Here are they:

Download & Install Alfabet. Literki W i F. on PC: Windows 11/10/8/7

You want to download and install Alfabet. Literki W i F. on your computer, but how do you do that? Well, BlueStacks android emulator can help you install and use it just like you do on your Android phone. Here are the steps you’ll have to go through:

  • Download the BlueStacks emulator now; you’ll find it in your download folder where you can install it from.
  • Double click on the file and it will ask for your administrative permission. Agree to that and be sure to uncheck unwanted apps that it comes with.
  • Now, finish up the installation by opening the BlueStacks emulator. You’ll see Google Play Store is here.
  • Log into your account with your Gmail email pass then search for Alfabet. Literki W i F. on the search bar on top.
  • Now you will see the installation options from the search results. It won’t take long to install the app from start to finish.
  • After that, you can just use the Alfabet. Literki W i F. as you do on your android phone or tablet, but with a bigger screen.
Alfabet. Literki W i F. App Specification
App Name: Alfabet. Literki W i F. On Your PC
Devoloper Name: GoBrain DGD
Latest Version: 1.65
Android Version: 5.1
Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
Package Name: com.DGD.GP_Literki_WF
Download: 63+
Category: Educational
Updated on: May 28, 2022
Get it On:

Download

Alfabet. Literki W i F. Andorid App Summary

GoBrain DGD is the developer of the Alfabet. Literki W i F., and they have the app under the Educational of Google Play Store. The latest version of the Alfabet. Literki W i F. from them is 1.65 with over 63 users under the hood. With a 0.0 rating, the Alfabet. Literki W i F. is clearly a popular choice for users for the job it does.

Latest update date of the Alfabet. Literki W i F. is May 28, 2022, so you’ll find the latest features. However, you can’t just use the app directly on a computer, you need to use an Emulator to do so. Our recommendations for emulators are BlueStacks, Nox Player, and Memu Emulator.

Do you need a guide to download and install the Alfabet. Literki W i F. on your computer using an emulator? This article is all about helping you do just that! Stick to the guide below.

Alfabet. Literki W i F. App Overview and Details

ZABAWY Z LITERKAMI W i F

NAUKA LITER
ZABAWY Z LITERKAMI to program w formie gry komputerowej stworzony z myślą o przyjemnej i skutecznej nauce literek.
Program zawiera naukę wszystkich literek alfabetu od samogłosek po spółgłoski. Uczy tego czym jest sylaba.
DOSKONAŁA POMOC LOGOPEDYCZNA
Program ćwiczy poprawną wymowę, przygotowuje do nauki czytania i pisania oraz usprawnia koncentrację i pamięć-słuchową.
– Literki W i F (wargowo – zębowe)
Program zawiera gry edukacyjne motywujący do nauki literek przez zabawę.
WSPARCIE TERAPII MOWY
Aplikacja składa się z ćwiczeń, które wspierają prawidłowy rozwój mowy i komunikacji oraz przygotowują do nauki czytania i pisania.
Nasza aplikacja uczy rozpoznawać i różnicować oraz wymawiać podobnie brzmiące do siebie głoski, układa je w sylaby, a następnie w wyrazy.
Aplikacja dotyczy spółgłosek W i F (głoski wargowo – zębowe).
Program jest tak skonstruowany, że zawiera gry, które podzielone są na naukę oraz test sprawdzający umiejętność zastosowania zdobytej wiedzy.
Aplikacja oferuje szeroką gamę gier interaktywnych.
Program jest efektem wieloletniej pracy i doświadczenia stworzony przez neurologopedę, surdologopedę, pedagoga, doktorantkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Anetę Pakiełę.

Features of Alfabet. Literki W i F. for PC

1. Nauka literek
2. Poprawna wymowa
3. Ćwiczenia usprawniające koncentrację
4. Gry edukacyjne
5. Pomoc logopedyczna
6. Rozwój mowy
7. Rozpoznawanie podobnie brzmiących głosek
8. Układanie sylab
9. Wyrazy
10. Test sprawdzający umiejętność zastosowania wiedzy

Whats New In this Alfabet. Literki W i F.?

Brak reklam i mikropłatności. Bezterminowa licencja na wszystkie gry. Dodano nowe zadania.

Conclusion

Alfabet to doskonała aplikacja dla każdego, kto chce nauczyć się alfabetu lub utrwalić już znajomość liter. Aplikacja ta oferuje prosty i intuicyjny interfejs, dzięki czemu nauka alfabetu staje się

That’s it! We hope that the guide above has been a help for you to install it on your computer. Need to know more about the emulator or the Alfabet. Literki W i F.? Let us know!

Disclaimer

We refer the ownership of This Alfabet. Literki W i F. to its creator/developer. We don’t own or affiliate for Alfabet. Literki W i F. and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

Here at neworleansblaze, we also don’t use our own server to download the Alfabet. Literki W i F.. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the Alfabet. Literki W i F..

If you have any query about the app or about neworleansblaze, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0

Recent Posts